Premiér Petr Nečas podpořil starosty z Beskyd v jejich boji proti otevření černouhelného dolu Frenštát.

Tisková zpráva o.s. Naše Beskydy, 25.11.2011

Premiér Petr Nečas podpořil starosty z Beskyd v jejich boji proti otevření černouhelného dolu Frenštát.

Ve čtvrtek 24.11. 2011 přijal premiér Petr Nečas starosty Rožnova a Frenštátu pod Radhoštěm a Trojanovic. Tématem dlouho připravované schůzky byla aktuální situace na dole Frenštát.

„Premiér nás ujistil, že je zásadně proti otevření dolu i proti zahájení průzkumné ražby,“ uvedla starostka Rožnova pod Radhoštěm Markéta Blinková. Premiér uvedl, že toto své stanovisko zastává už deset let.

„Petr Nečas nás ubezpečil, že budoucnost regionu rozhodně nevidí v hornické činnosti, ale v rozvoji lehkého průmyslu a cestovního ruchu,“ citoval předsedu vlády starosta Trojanovic Jiří Novotný.

Premiér dále starostům slíbil, že zorganizuje jejich setkání s novým ministrem průmyslu Martinem Kubou.

Starosty měst a obcí v dobývacím prostoru dlouhodobě trápí snaha OKD o otevření dolu. „Společnost podniká všechny kroky k tomu, aby získala povolení k hornické činnosti. Důl Frenštát přitom leží v CHKO, existence těžních věží a hrozba těžby černého uhlí poškozuje značku Beskydy,“ vysvětlil Novotný důvody, proč starostové o schůzku s premiérem usilovali.

 

Starostové jsou také znepokojeni tím, že úředníci OBÚ systematicky protěžují OKD a umožňují jim hornickou činnost, přestože stavby v areálu dolu včetně těžních věží nemají platné stavební povolení. Na úředníky OBÚ proto před několika dny podali trestní oznámení.

Stanislav Uruba

předseda o.s. Naše Beskydy

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Tiskové zprávy a jeho autorem je Karel. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.