Cedule CHKO Beskydy doplatila na svou popularitu.

Krátce po odvysílání pořadu Ta naše povaha česká s podtitulem „Uhlí už nechceme!“ zmizela z pole před areálem Dolu Frenštát (OKD) cedule označující hranici CHKO Beskydy. Tuto ceduli zasadili 9. dubna 2008 společně se správou CHKO Beskydy, členy sdružení Naše Beskydy a starosty Frenštátu a Trojanovic, také poslanci, zastupující Výbor pro životní prostředí Parlamentu České republiky.

Dnes odpoledne k nám do redakce přišla fotografie, která prokazuje, že se nebohá cedule nestala obětí zloděje nýbrž vandala.

Pravdou je, že se tato cedule často objevuje na záběrech reportérů píšících o absurdním umístění dolu přímo na území CHKO (naposledy si cedule zahrála v dokumentu „Uhlí už nechceme!„). Jenže absurdní  není umístění cedule, ale dolu. Ano, na záběrech reportérů opravdu nevypadá důl v pozadí za znakem CHKO moc dobře. Nejspíš chtěl onen vandal, tuto absurditu napravit, ale pravděpodobně mu nedošlo, že by z onoho místa měly zmiznout těžní věže a ne cedule.

 

Uhlí už nechceme!

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1100627928-ta-nase-povaha-ceska/411235100011021-uhli-uz-nechceme/

autor článku: Stanislav Uruba

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Články NB a jeho autorem je Karel. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.