Krajští úředníci drží basu s OKD

Ve středu 18. 1. 2012 pošle obec Trojanovice řediteli krajského úřadu Moravskoslezského kraje stížnost na konkrétní úředníky, kteří se podepsali pod stanovisko k záměru ražby průzkumného díla na Dole Frenštát (viz. příloha). Toto vyjádření si od odboru životního prostředí vyžádala společnost OKD proto, aby se mohla v případě průzkumné ražby vyhnout řízení EIA (posouzení vlivu záměru na životní prostředí).

Ve stanovisku úředníků, které vychází vstříc těžařům, je celá řada nepřesností. Stanovisko nezohledňuje všechny dopady vlivu ražby na životní prostředí a v neposlední řadě se úředníci vyjadřují k činnostem, které jsou pouze v kompetenci správy CHKO Beskydy.

Obávám se, že stejně vstřícný přístup k těžařům, jako měli v minulosti úředníci OBÚ v Ostravě, se teď přesunul i na půdu Moravskoslezského kraje. Beskydské samosprávy už v minulosti ukázaly, že se hodlají aktivně bránit proti úředníkům, kteří porušují zákony. Připomeňme jen, že v prosinci 2011 podaly obce trestní oznámení na konkrétní úředníky OBÚ v Ostravě. Proto se nyní ve stížnosti adresované řediteli Krajského úřadu poukazuje také na trestně právní rovinu jednání jeho podřízených.

Proto žádám ředitele Krajského úřadu v Ostravě o dozor nad zákonným postupem a dodržováním platných předpisů a to i proto, že úředníci krajského stavebního odboru by měli v nejbližší době rozhodnout o budoucnosti černých staveb v areálu dolu Frenštát, které už více než 20 let stojí a jsou užívány proti podmínkám stavebního povolení a bez platného kolaudačního rozhodnutí.

Mgr. Jiří Novotný

starosta obce Trojanovice a předseda Sdružení měst a obcí na ochranu Beskydského regionu

Příloha:

Stížnost pro porušení zákona Krajským úřadem ve věci vydání stanoviska a žádost o dozor nad zákonností postupu v odvolacím řízení

Předána dnes Krajskému úřadu MS kraje v 9.00 datovou schránkou

KÚ_stížnost pro porušení zákona+žádost o dozor_16-01-12_PC

Příspěvek byl publikován v rubrice Tiskové zprávy a jeho autorem je Karel. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.