STAROSTOVÉ JEDNALI O DOLE FRENŠTÁT S MINISTREM KUBOU

Důl Frenštát se dostává na program jednání vrcholných politiků. Před několika dny navštívila Beskydy vicepremiérka Karolína Peake, pár dnů na to jednali starostové beskydských měst a obcí o tomto tématu s ministrem průmyslu Martinem Kubou.
Ministr průmyslu a obchodu Kuba

Ministr průmyslu a obchodu Kuba. Foto: vlada.cz

V úterý 24. ledna se starostové Rožnova a Frenštátu pod Radhoštěm, Trojanovic a Kunčic pod Ondřejníkem sešli s ministrem průmyslu Martinem Kubou, aby s ním řešili otázky spojené s dolem Frenštát. “Ta schůzka byla dojednána z podnětu pana premiéra, se kterým jsme se setkali v záměru loňského roku,” konstatovala starostka Frenštátu p.R. Zdeňka Leščišinová.

Na jednání zazněly názory starostů na současnou energetickou politiku státu. “Pokud vyvážíme uhlí prostřednictvím soukromých společností a do rozpočtu státu se nevrací patřičné peníze, tak je to špatně,” vyjádřila společný názor představitelů samospráv starostka Rožnova p.R. Markéta Blinková.
Starostové se s ministrem shodli na tom, že stát musí v prvé řadě zaručit efektivní prosazování zájmů svých občanů. „Tím, kdo rozhoduje o budoucí surovinové a energetické koncepci země a potažmo také o tom, jakých zdrojů se bude využívat, je stát. Určitě to nebudou soukromé společnosti. A to samozřejmě platí i v případě Dolu Frenštát,“ zdůraznil během setkání ministr průmyslu.
Do poloviny letošního roku chce ministerstvo předložit vládě ke schválení aktualizaci surovinové i energetické koncepce. “Pořád se bavíme o tom, aby tam nejen těžba, ale i průzkumná ražba nebyla obsažena, aby důl Frenštát zůstal jako zásoba černého uhlí a k tomu všechna ta jednání směřovala,” vysvětlila Zdeňka Leščišinová.

Ministr průmyslu chce o situaci kolem dolu Frenštát dále jednat, přislíbil, že region navštíví. “My bychom byli velmi rádi, kdyby se této schůzky na našem území zúčastnil i ministr životního prostředí Chalupa, jehož jméno tam taky zazněla,” vyjádřila své přání Markéta Blinková.Podle informací kanceláře ministra průmyslu by se zmíněná schůzka měla uskutečnit v horizontu jednoho či dvou měsíců.
Monitor24 -jur-
Příspěvek byl publikován v rubrice Zprávy z tisku a jeho autorem je Karel. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.