Cesta k likvidaci Dolu Frenštát otevřena

 Krajský úřad nevyhověl odvolání OKD proti rozhodnutí frenštátského Stavebního úřadu, který zahájil řízení o odstranění černých staveb na Dole Frenštát

Několik měsíců čekaly beskydské samosprávy s napětím na rozhodnutí Krajského úřadu Moravskoslezského kraje, který se měl vyjádřit k budoucnosti desítek nepovolených staveb v areálu dolu Frenštát. Mezi objekty, které zde stojí už 20 let na černo, patří i obě těžní věže. V této záležitosti už před několika měsíci rozhodl na podnět obce Trojanovice Stavební úřad ve Frenštátě pod Radhoštěm, když zamítl žádost OKD o prodloužení doby trvání staveb do roku 2031. Těžební firma se proti tomuto rozhodnutí odvolala k vyšší instanci, tedy ke Krajskému úřadu Moravskoslezského kraje.

V pátek 4. května zaslal Krajský úřad městskému úřadu ve Frenštátě pod Radhoštěm rozhodnutí, ve kterém odvolání OKD zamítá a potvrzuje rozhodnutí Stavebního úřadu ve Frenštátě pod Radhoštěm. Toto zásadní rozhodnutí vrací celou záležitost k frenštátskému Odboru výstavby a plánování.

„Až obdržíme spisovou dokumentaci s nabytím právní moci tohoto rozhodnutí, oznámíme pokračování tohoto řízení a svoláme ústní jednání, ke kterému budou přizváni účastníci řízení a dotčené orgány,“ nastínila další postup vedoucí Odboru výstavby a územního plánování MěÚ Frenštát pod Radhoštěm Marie Chromčáková.

I když se OKD ještě může proti rozhodnutí Krajského úřadu odvolat ke správnímu soudu, nebude mít toto odvolání odkladný účinek.

Některé z celkem 53 černých staveb v areálu Dolu Frenštát pronajímá společnost OKD třetím osobám. Místním podnikatelům je město připraveno v této situaci pomoci.

„Pokud by to bylo třeba, nabídneme jim pronájem náhradních prostor, které jsou v majetku města, tak aby svou činnost nemuseli přerušovat,“ řekla starostka Frenštátu pod Radhoštěm Zdeňka Leščišinová’.

TZ města Frenštát pod Radhoštěm

Příspěvek byl publikován v rubrice Tiskové zprávy a jeho autorem je Karel. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.