Protitěžební koalice

Trojanovice 22.6.2012

Tento týden se na půdě obecního úřadu v Trojanovicích setkali zástupci protitěžebních aktivit z Karvinska a Beskyd. Cílem tohoto setkání byla především výměna zkušeností a informací týkajících se jejich společných problémů s aktivitami firmy OKD a.s.

„Karvinští jsou v diametrálně odlišné situaci než my, ale rozhodně nám jejich zkušenosti pomohou. Především bližší kontakt mezi našimi sdruženími a okamžitá informovanost o krocích těžařů v našich lokalitách bude přínosem,“ řekl Stanislav Uruba (NB).

Po úvodním seznámení se s prací jednotlivých organizací se začalo jednat o společném postupu a možnostech jednotného odporu proti nechtěným záměrům těžařů. Jan Nezhyba (Arnika) navrhl založení tzv. „protitěžební koalice“, která by zúčastněné organizace zaštítila.

Odpůrci těžby z Karvinska projevili zájem také o občanské aktivity boje proti dolu Frenštát a navštívili zvoničku Strážkyni Beskyd na Horečkách.

Dalším krokem této nově vzniklé spolupráce bude příprava smlouvy „Protitěžební koalice“ a stanovení jejích cílů.

 

Občané Karviné proti těžbě uhlí pod městem, o.s.

o.s. OPS

Česká pirátská strana

Arnika

Naše Beskydy

Příspěvek byl publikován v rubrice Tiskové zprávy a jeho autorem je Karel. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.