Neformální setkání s ministrem na Javorníku

 

 

 

Ministr životního prostředí navštívil Beskydy a diskutoval o budoucnosti dolu Frenštát, další jednání proběhne v Praze.

Ve středu 6.3.2014 se na vrcholu Velký Javorník u Frenštátu pod Radhoštěm setkal ministr životního prostředí Richard Brabec se starostou Trojanovic Jiřím Novotným, předsedou frenštátské komise za zrušení na zasypání Dolu Frenštát Marianem Žárským a předsedou občanského sdružení Naše Beskydy Stanislavem Urubou.

Během výstupu na rozhlednu nastínil Jiří Novotný v hrubých rysech problémy, které regionu přítomnost dolu přináší. “Je vidět, že pan ministr, který pochází ze severních Čech, problematice těžby a jejím následkům rozumí,” řekl starosta Novotný.

“Podle nám dostupných informací se má do situace kolem dolu Paskov, pod který spadá i důl Frenštát, vložit stát. Nechceme, aby se v Praze rozhodovalo bez nás, proto jsme už začátkem března žádali pana ministra dopisem o schůzku,” uvedl Stanislav Uruba.

Ministr Brabec přislíbil schůzku v Praze ještě před jednáním vlády o dole Paskov, tedy do konce března. “Potěšil nás také zájem kanceláře ministra o účast na tradiční květnové oslavě dalšího roku bez těžby pod názvem Uzamčení země Valašské,” doplnil Marian Žárský.

“O situaci na dole Frenštát chceme jednat také s novým ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem a novým ředitelem OKD Dale R. Ekmarkem, oba jsme už začátkem března požádali dopisem o schůzku,” dodal Jiří Novotný.

jur

NAŠE BESKYDY

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Zprávy z tisku a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.