Ministr financí na pozvání NAŠICH BESKYD ve Frenštátě

Frenštát pod Radhoštěm, 12. 9.2014

Video reportáž TV Beskyd

Ve čtvrtek 11. září 2014 navštívil ministr financí Andrej Babiš Frenštát p. R. Setkal se se zástupci samospráv a s místními podnikateli a zaměstnavateli, navštívil dva největší výrobní závody. Hlavním tématem jednání bylo ohrožení podnikatelského sektoru případným obnovením těžby v dole Frenštát.

babiš (20 of 24)

Důvodem návštěvy ministra Babiše bylo setkání s významnými frenštátskými podnikateli, zaměstnavateli, zástupci samospráv a neziskových organizací. Ti všichni sdílejí obavy o budoucnost podnikatelských aktivit na Frenštátsku. Zdejší průmysl i cestovní ruch je totiž stále ohrožen aktivitami OKD na Dole Frenštát. “Podnikáme zde 20 let bez koruny státní podpory a vyplácíme 1 mld. ročně na mzdách. Kdyby se mělo těžit, tak bychom se museli s výrobou odstěhovat.” sdělil ředitel závodu Continental.

 Ministr Babiš se zájmem vyslechl námitky přítomných proti nelegálním aktivitám těžařské firmy. “OKD stále podniká nezákonně v nezkolaudovaných stavbách,” připomněl starosta Trojanovic Jiří Novotný existenci největší černé stavby v České republice. Téma ministra financí velmi zaujalo. Diskusi o aktivitách OKD v Beskydech dal přednost před dalšími body programu. “Pomůžu tím, že napíšu předsedovi Báňského úřadu, aby to dal do pořádku”, přislíbil.

babiš (26 of 24) babiš (33 of 24)

Schůzka se uskutečnila přímo v prostoru závodu Continental Automotive Czech, s.r.o. ve Frenštátě pod Radhoštěm. Kromě generálního ředitele Zdeňka Przybyly se setkání zúčastnili také ředitel závodu Siemens Jaromír Zapletal, ředitel závodu AK Frenštát Bedřich Raška, ředitel firmy EB Bartoš Leo Bartoš, majitel hotelů Troyer a Ráztoka a spolumajitel lyžařského areálu na Pustevnách Petr Hanko, radní města Frenštát p. R. Alois Jaroš, předseda Sdružení měst a obcí na ochranu beskydského regionu a starosta Trojanovic Jiří Novotný a předseda o. s. Naše Beskydy a člen komise Rady města Frenštátu p. R. pro zrušení a zasypání Dolu Frenštát Stanislav Uruba. Přítomni byli také generální ředitel Precheza a.s. a místostarosta Rožnova pod Radhoštěm Ivo Hanáček a předseda představenstva Agrofert a.s. Zbyněk Průša.

O to, aby se Andrej Babiš osobně seznámil s problematikou Dolu Frenštát, usilovali členové občanského sdružení Naše Beskydy od jeho nástupu na ministerský post. Jeho návštěvě Beskyd předcházela emailová i telefonická komunikace a také schůzka na půdě Poslanecké sněmovny v červnu 2014.

Ministr Babiš navštívil Frenštát p. R. necelý týden před zahájením soudního řízení v kauze černých staveb na Dole Frenštát. “O jejich likvidaci už rozhodl i Krajský úřad Moravskoslezského kraje. Společnost OKD proti tomu podala na konci ledna správní žalobu ke Krajskému soudu v Ostravě. Ten prozatím demolici odložil,” doplnil předseda o. s. Naše Beskydy Stanislav Uruba.

Kontakt:

Jiří Novotný, starosta Trojanovic, 724 189 814, starosta@trojanovice.cz

Stanislav Uruba, předseda o. s. Naše Beskydy, 608 70 70 24, nasebeskydy@email.cz

Foto: Romana Stejskalová

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Tiskové zprávy a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.